עליי

 

עמנואלה ברש-רובינשטיין היא חוקרת בתחום מדעי הרוח. היא מתמקדת בנושאים תרבותיים וכיצד אילו משפיעים על חיינו.

עמנואלה נולדה בירושלים. במהלך מלחמת העולם השנייה הוריה ברחו מביתם בצ’רנוביץ במזרח אירופה  ונדדו במשך שנים עד שהגיעו לבסוף לישראל. אביה, משה ברש, היה היסטוריון של אמנות והקים את החוג הראשון לתולדות האמנות בארץ. הוא עודד את ההשכלה ההומניסטית שלה. הבחירה בלימודים במדעי הרוח הייתה, איפוא, טבעית עבורה.  תואר ה’בוגר’ שלה הוא בתחומי הספרות השוואתית וופילוסופיה. ותואר ‘מוסמך’ ודוקטורט בחוג למדעי הדתות, באוניברסיטה העברית בירושלים. עמנואלה הייתה חלק מהתוכנית לתואר שני ללימודי דתות באוניבסיטת תל אביב במשך שנים, ועתה היא מרצה  במרכז הבינתחומי הרצלייה, בתוכניות לעמיות יהודית. היא מתגוררת בתל אביב

עמנואלה פרסמה ספרות מקצועית העוסקת בבחינת הנאציזם מתוך פרספקטיבה תרבותית: The Devil, the Saints, and the Church: reading Hochhuth’s The Deputy (בהוצאת פיטר לאנג  2004)  ו״השטן הנאצי״ (בהוצאת מאגנס 2010). ספר שלישי ראה אור בהוצאת  דה גרויטר הגרמנית:  Mephisto in the Third Reich: literary representations of Evil in Nazi Germany. עמנואלה היא גם מתרגמת. היא תרגמה את ספרו של אוונס-פריצ’רד, ״תורות של דת פרימיטיבית״ (בהוצאת מוסד ביאליק) ותרגום של ספרו של דודס ״היוונים והאי רציונאלי״ עתיד לראות אור בהוצאת מוסד ביאליק.

בשנים האחרונות עמנואלה עוסקת גם בכתיבה ספרותית. קובץ סיפורים שכתבה בעברית ותרגמה בעצמה לאנגלית ראה  אור בהוצאת ״הולנד האוס״ בלונדון בבפברואר 2015. כותרתו של הספר היא  Five Selves. הספר זכה לביקורות נלהבות באנגלית ובארצות הברית. הוא  התפרסם גם בעברית בהוצאת “מנדלי” ונקרא “חמש פנים”.

עמנואלה השלימה את כתיבתו של ספר חדש שנקרא “לידה”,   Delivery.

חשוב לא פחות: עמנואלה היא אמא לשלושה בנים. חלק זה בחייה תורם עיצוב הראייה האישית שלה לא פחות מכל הישג אקדמי ומקצועי.

 

1 Comment

Leave a Comment